O nas

Skąd jesteśmy?

Nowa Ruda położona jest nad rzeką Włodzicą. Miasto położone w malowniczym miejscu u podnóża Gór Sowich zamieszkuje ponad 23 tys. mieszkańców, co czyni je drugim miastem pod względem liczby ludności w powiecie (po Kłodzku) oraz piętnastym w województwie dolnośląskim. Tutaj właśnie w 2011 r. zawiązała się Grupa Motocyklowa Nowa Ruda Bikers.

Co nas łączy?

Łączy nas pasja do motocykli, do jeżdżenia i wspólnego spędzania czasu, jak też umiejętność pomagania innym i sprawiania radości najmłodszym. Stąd, gro naszych przedsięwzięć, to działalność charytatywna. Poza tym, na nas zawsze możesz liczyć. Padnie Ci maszyna na trasie, zabraknie paliwa, szukasz miejsca do spędzenia wolnego czasu...Zadzwoń. Pomożemy.

Co nas dzieli?

Od ciekawych i pięknych miejsc oraz fajnych ludzi dzielą nas tylko kilometry do przejechania.

Jak działamy?

Przede wszystkim charytatywnie i na rzecz pokrzywdzonych przez los. Nie boimy się też dużych organizacyjnie wyzwań. Lepiej lub gorzej, ale razem dajemy radę. Jesteśmy zawsze na:

  • Majówce Militarnej w Niepublicznych Szkołach Specjalnych w Ludwikowicach Kłodzkich
  • Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, gdzie licytujemy bilety na organizowany przez nas Rajd Szlakiem Górskich Szczytów
  • Pikniku Rodzinnym organizowanym w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Polanicy-Zdroju prowadzonym przez Siostry Józefitki

Z potrzeby chwili organizujemy imprezy na Dzień Dziecka czy też zbiórkę odzieży i zabawek dla uboższych rodzin z naszego terenu. Największym naszym osiągnięciem jest jednak Pielgrzymka Motocyklistów Dolnego Śląska do Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej inaugurująca też Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego. Pierwsza odbyła się w 2013 r. i pomimo mało sprzyjających warunków pogodowych przyciągnęła ponad 200 motocyklowych pielgrzymów z różnych cześci Polski. Na drugą w 2014 r. zjechało się około 600 motocykli!!!