Akcje charytatywne

Majówka Militarna w Niepublicznych Szkołach Specjalnych w Ludwikowicach Kłodzkich

Od 2010 r. wraz z innymi ludźmi dobrej woli bierzemy udział w imprezie organizowanej dla niepełnosprawnych dzieci. Ile radości daje im nasz przyjazd, ryk motocyklowych silników, przejażdżki na tylnych siodłach i wspólna zabawa, można się tylko dowiedzieć biorąc udział w tym wydarzeniu...miekną serca nawet najwiekszych trwardzieli....


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas której wystawiamy na licytację bilety na organizowany przez nas Rajd Szlakiem Górskich Szczytów

Począwszy od 2012 roku grupa motocyklowa NowaRudaBikers wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy organizując corocznie Rajd Szlakiem Górskich Szczytów. Idea rajdu polega na sprzedaży biletów na całodzienną przejażdzkę motocyklową w roli pasażera, malowniczymi drogami naszego regionu. Długość trasy corocznie wynosiła ponad 200km i uczestniczyło w niej kilkadziesiąt osób. Całość funduszy uzyskanych z licytacji biletów wspiera WOŚP.
Z roku na rok, liczba biletów i wartość licytacji rosną, tak więc mamy nadzieję, że połączenie "przyjemnego z pożytecznym" skutkuje kontynuacją rajdu w kolejnych latach. Zapraszamy serdecznie do wziącia udziału w tej akcji, gdyż wspierając słuszny cel, możemy wszyscy razem uczestniczyć w niezapomnianym przeżyciu !


Piknik Rodzinny organizowany w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Polanicy Zdroju prowadzonym przez Siostry Józefitki

W roku 2011 Grupa Nowa Ruda Bikers została zaproszona przez Fundację Szansa do uświetlenia pikniku rodzinnego organizowanego na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Polanicy-Zdroju prowadzonego przez Siostry Józefitki. Motocykliści bez chwili wahania zdecydowali się przyjąć zaproszenie i tak każdego roku licznie zjawiają się na szkolnym boisku by wywołać uśmiech na twarzach i radość w sercach niepełnosprawnych dzieci. Bikersi organizują nie tylko bezpieczny przejazd na swoich motocyklach po szkolnym boisku, ale także uczestniczą w różnego rodzaju konkursach integrując się z dziećmi.


Zbiórka odzieży dla potrzebujących

W 2013 r. zapoczątkowaliśmy zbiórkę odzieży, zabawek i przedmiotów użytkowych dla uboższych rodzin z terenu Nowej Rudy. Celowo wybraliśmy termin pod koniec roku, by nasze dary trafiły do potrzebujących tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku podjęliśmy jednak decyzję, że nie będziemy, jak w 2013, robić tego w formie zbiórki publicznej. Przejrzeliśmy własne szafy. Pomogli też nasi bliscy, przyjaciele i znajomi. Okazało się, że zebranych rzeczy jest dwa razy więcej niż poprzednim razem. Przekazaliśmy je do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie. Pracownicy tej instytucji mają o wiele lepsze rozpoznanie niż my wśród osób potrzebujących. Mamy nadzieję, że wszystkie, co do sztuki, będą jeszcze komuś dobrze służyć.


Copyright © Nowa Ruda Bikers 2021